Obchodní podmínky k 1.1.2020 


Objednáním fotografií klient přijímá Obchodní podmínky, je s nimi srozuměn, nemá proti nim výhrady, a zároveň se seznámil se stylem práce fotografky.

Ceník služeb - Ceník

Běžné focení - cca 1 hodina, 10 upravených fotografií v el. podobě 2500,- Kč, každá další fotografie 200 Kč.

Minifocení - cca 30 minut, 5 upravených fotografií v el. podobě 1500 Kč, každá další fotografie 200 Kč.

Lifestyle - cca 2 hodiny 2500 - 12 fotografií v elektronické podobě, každá další fotografie 200 Kč. 

Zvláštní druhy focení - dle aktuální specifikace akce.


Zakázky přijímám buď telefonicky, emailem, či přes  Facebook, ovšem převážně se na termínu domlouváme telefonicky. Proto mi Vždy pište Vaše kontaktní údaje. 

Pokud se jedná o Svatební focení, pro sdělení vzájemných představ je ideální osobní setkání, kdy se domluvíme na podrobnostech, ať předejdeme případným nedorozuměním. 

Po focení Vám zašlu náhledy fotografií přes službu Náhledovky, Vy si vyberete fotografie, já je zpracuji a následně zašlu přes službu firmy Dastax. 

Při předání fotografí ( viz. Bod 4 ) obdržíte fakturu, do Poznámek ve výběru prosím napište Vaše fakturační údaje - stačí jméno, které si přejete uvést na faktuře či název firmy ( IČO ) .

1) Zaslané náhledy je zakázáno jakýmkoli způsobem veřejně prezentovat, slouží pouze pro Váš výběr.

Fotografie jsou syrové, neupravené, nelekejte se, vybírejte pouze podle výrazu, pocitu - pokud budete mít k nějaké fotografii zvláštní požadavky, prosím, připište je do Poznámek.

2) U fotografií provádím běžnou retuš ( modřiny, škrábance, drobné pupínky, lehce vrásky..). Pokročilé úpravy - zeštíhlení určitých partií, výrazné odstranění vrásek, oparů, masivní akné, odstranění tetovaček u dětí, odstranění nežádoucích předmětů v pozadí - je zpoplatněno od 50 - 200 Kč za fotografii, cena se určuje podle rozsahu úpravy.

Převod do černobílé úpravy neprovádím standardně, fotografie si určuji podle citu, pokud máte o tuto úpravu zájem, prosím připište toto opět do Poznámek.

Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvodem k reklamaci .

3) Výběr fotografií, prosím, provádějte v co nejkratší lhůtě, ideálně do 14 dnů od zaslání náhledů, zálohuji na několik disků, jejichž kapacita není neomezená. Pokud od zaslání náhledů uplyne 60 dní a stále nebude uskutečněn výběr, jsem oprávněna účtovat 200,- Kč poplatek za prodloužení alba o 30 dní. Pokud ani tak nebude do týdne výběr uskutečněn, ani nedojde ke kontaktu, jsem oprávněna zakázku jednostranně zrušit.

Dodací lhůta upravených fotografií je max. 4 týdny od zaslání výběru u portrétního focení, u svatebních fotografií je to 6 týdnů.

4) Hotové fotografie zasílám přes systém firmy Dastax, která se zabývá tiskem fotografií ve velice dobré kvalitě, samozřejmě si můžete fotografie jen stáhnout, ale i přímo objednat tisk fotografí či pláten a fotoobrazů.

Neupravené fotografie ani RAW  neposkytuji !

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora a jeho uvedení u fotografie. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Prosím, neprovádějte dodatečné úpravy pomocí různých filtrů, pokud si přejete jinou úpravu, můžeme se domluvit.

Přečtením těchto podmínek a zároveň objednáním fotografií mi klient dává souhlas k použití fotografií pro mé pracovní účely - převážně ke zveřejnění vybraných fotografií v mém portfoliu jako ukázka mé práce, ( FB, web ) či na na letáčcích, nebo dárkových poukazech.

Pokud si NEPŘEJETE, aby Vaše fotografie byly zveřejňovány, připište toto, prosím, k výběru fotografií do poznámek a raději tuto skutečnost ještě sdělte emailem na kamino.foto@seznam.cz

Pokud se jedná o komerční focení ( pro vaše reklamní účely ), tuto skutečnost mi sdělte předem, pro tento druh focení jsou zvláštní podmínky a ceník.

Děkuji za pozornost a přeji krásný den.

Petra Veverková

777015269