O mně

Jmenuji je Petra Veverková s fotografování je mým obrovským koníčkem již od dětství. Stále se však učím, a tak s radostí vítám každou novou příležitost. Jak již vyplývá z mého motta "Jen tak pro radost...", mým cílem je především radost ostatních lidí z mých fotografií.

Za mou obrovskou zálibu ve fotografování vlastně může můj táta. Jako dítě jsem ho ráda pozorovala, když v improvizované temné  komoře ze špajzu kouzlil se zvětšovákem, vývojkou a ustalovačem. Právě on mi k 10. narozeninám zakoupil analogovou Smenu a já se začala učit základům fotografování.  Doba však šla kupředu, a tak už dávno Smenou nefotím a temnou komoru nepotřebuji. 

V současné době pořizuji fotografie zrcadlovkou - plnoformátovými zrcadlovkami Nikon D850, D810 a DX D500. Používám především pevné světelné objektivy, díky kterým fotografie získávají ostrost a výraznou kresbu. 

Nejvíce se zaměřuji na venkovní focení portrétů dětí a jejich rodičů, ale s radostí vítám jakoukoliv příležitost k focení. S oblibou fotím například sportovní, kulturní i společenské akce. Pravidelně dokumentuji akce pořádané obcí Praha - Štěrboholy i okolními rodinnými centry, jako jsou např. Klubiště nebo Veselý Čertík. Rovněž spolupracuji s několika mateřskými i základními školami a Svazem sportovních svazů

A protože fotografuji pro radost, věnuji se i charitativním projektům. Jsem fotografkou Fondu ohrožených dětí (Klokánek) a organizace Dotek světla.