Pár tipů před focením 

23.01.2020

!! DŮLEŽITÉ !! 

Často se mě ptáte, co si máte připravit před focením. 

Většinou odpovídám stručně - dobrou náladu a další informace se dozvíte po rozkliknutí článku :-) 

Mám moc ráda, když jsou fotografie osobní. Miluji, když si s sebou vezmete prarodiče, kamarády, domácího mazlíčka, děti si vezmou oblíbenou hračku, tričko... můj cíl je to, aby když se na fotografie za 20 let podíváte, tak abyste měli krásné vzpomínky. 

Nebazíruji na sladěném oblečení,  přeji si, aby focení bylo pro všechny příjemné, a aby až někdy před rodinou řeknete, že se  jdete fotit,  se dítka nezamykala do pokojíčků a tatínci neměli náhodou dlouhou a neodkladnou pracovní schůzku :-) 

I když pár postřehů mám 

- já sama ač miluji černou, tak na fotkách jí zas tak ráda nemám, preferuji spíše světlejší barvy, nejsou vhodné svítivé barvy a velké nápisy či velké obrázky (pokud to není vyloženě cílem focení) 

 - v líčení můžete i přidat, zvýraznit oči, jen prosím opatrně se třpytkami a perletí, pokud možno se jim vyhněte, většinou se příliš lesknou a ruší ve fotce

-není dobré, zvlášť, pokud máte jemné vlasy si je mýt před focením - většinou létají a na fotkách pak dělají neplechu. Pomůže trocha laku, či gelu, šátek, čelenka... 

- prosím o odstranění tetovaček u dětí a oloupaného  laku na nehtech - ten se zvlášť špatně retušuje 

- termíny si sjednávejte podle denního rozvrhu dětí - není moc dobré se fotit zrovna v době, kdy je dítě již unavené . Je mi jasné, že zrovna v den focení dítě najednou nebude chtít odpoledne spát, cestou se pocintá kapsičkou a ještě vás pozvrací pes. To je zkrátka zákon schválnosti, pro tyto případy doporučuji náhradní oblečení a pevné nervy - pokud budete nervozní, přenese se to i na děti a bude chvilku trvat, než vznikne uvolněná atmosféra. 

- vlhčené ubrousky jsou skvělý pomocník :-) 

- na focení dětí prosím s sebou vezměte nějaké lehce kousatelné jídlo. Je úplně jedno, že dítko před odjezdem snědlo porci jako pro dospěláka pracujícího v dolech - garantuji vám, že nejpozději za 10 minut po začátku focení na jídlo dojde :-) Doporučuji kukuřičné křupky, kapsičky, případně gumové medvídky jako odměnu - samozřejmě záleží na Vašich zvyklostech :-) 

-pokud má dítko nějakou zvláštnost - ADHD, autismus, či je jen obyčejně plaché - prosím sdělte mi to před focením, abych situaci přizpůsobila své chování. 

Pokud máte dojem, že dítko je nastydlé, nebo focení z nějakého důvodu nestíháte a potřebujete focení odložit - prosím sdělte i tuto skutečnost co nejdříve, ať si za Vás stihnu případně najít náhradu, nečekejte na  poslední chvíli. Je velice pravděpodobné, že na Váš termín mám již náhradníka  ( zvlášť pokud se jedná o víkendové termíny )  a je škoda, aby propadl.


Díky Petra